Takiego pomocnika Święty Mikołaj jeszcze nie miał. W tym roku do rozdawania upominków zaprosił samego króla Zygmunta Starego. Wawelski władca oczekuje na wszystkie dzieci w Reprezentacyjnych Komatach Królewskich i Strefie Mistrzów od 3 do 5 grudnia.

Krolewskie Mikolajki

Król wraz ze swoim dworem przygotował na te dni moc atrakcji. Będą prezenty i to nie byle jakie. Pomocnik Mikołaja przygotował aż cztery rodzaje podarunków – każdy związany z wawelską historią. Będzie paczka królowej Marysieńki Sobieskiej, sympatycznego smoka wawelskiego, błazna nadwornego Stańczyka, no i oczywiście podarunek od samego króla Zygmunta Starego.

To, co dokładnie znajduje się w paczkach, owiane jest tajemnicą, której strzeże cały wawelski dwór. Każde dziecko otrzyma prezent, ale pod jednym warunkiem: wykona królewską ozdobę świąteczną, którą później powiesi na swojej domowej choince albo postawi tuż obok pamiątkowego zdjęcia z tegorocznym pomocnikiem Mikołaja, królem Zygmuntem Starym.

Do udziału w Królewskich Mikołajkach zapraszane są rodziny z dziećmi w wieku 6-13 lat. Odbędą się one w w godz. 10.00–16.00 (z przerwą w godz. 12.45-13.15). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja online na poszczególne terminy i pory przez formularz na stronie każdego z wydarzeń – pod linkiem https://wawel.krakow.pl/cykl/krolewskie-mikolajki-na-wawelu.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Kraków Wspólnie – Integracja”, który jest realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków działanie jest finansowane.

Źródła: Strefa Miast