Kino na tarasie – w kinie Agrafka ciąg dalszy 19. Wakacyjnych Podróży Filmowych. Kolejny tydzień filmowych przygód w ramach Kina na Tarasie tym razem odbędzie się pod hasłem „Filmy z Północy”. Podczas tego tygodnia zobaczymy m.in. obraz „Barany. Islandzka opowieść”, w którym Grímur Hákonarson w scenerii dalekiej Północy snuje opowieść o braciach mieszkających na odludziu i prowadzących dwie rywalizujące ze sobą hodowle islandzkich owiec.
22 lipca rozpocznie się przegląd, podczas którego przeniesiemy się z zimnej, surowej Północy do rozgrzanych słońcem Włoch. Włoskie Wakacje to prezentacja filmów słonecznej Italii. Będziemy mieli okazję obejrzeć takie filmy jak „Superbohaterowie”, „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz „Chiara”.
Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godz. 21.30, a cena biletu wynosi 15 zł. W razie niepogody widzowie będą mogli przenieść się do sal kina Agrafka.
18 lipca – „Daleko od Reykjaviku”
19 lipca – „Barany. Islandzka opowieść”
20 lipca – „Jeźdźcy sprawiedliwości”
21 lipca – „W co grają ludzie”
22 lipca – „Superbohaterowie”
23 lipca – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”
24 lipca – „Chiara”
XII Krakowskie Miniatury Teatralne na Scenie NCK – od 18 do 24 lipca na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury miłośnicy teatru mogą obejrzeć znakomite spektakle teatralne.
19 lipca, 19.00, Scena NCK
„Friends – the musical parody” – Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu
22 lipca, 19.00, Scena NCK
„To wiem na pewno” – Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie
23 lipca, 19.00, Scena NCK
„Nieostrość widzenia – Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego w Warszawie
24 lipca, 19.00, Scena NCK
„Thrill me. Historia Leopolda i Loeba. Libretto, teksty utworów i muzyka: Stephen Dolginoff” – Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury
18. Festiwal Muzyki Polskiej – propozycja dla miłośników muzyki klasycznej. Festiwal jest bardzo dobrze znany melomanom – pierwsza edycja odbyła się już w 2005 r. Podczas tegorocznego festiwalu będziemy mogli wziąć udział m.in. w koncertach prezentujących muzykę Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego i Wojciecha Kilara, usłyszeć muzykę średniowieczną i renesansową oraz najpiękniejsze polonezy przełomu XVIII i XIX wieku.
22 lipca, 19.00, Kościół Świętego Krzyża
„Średniowiecze@Renesans”
Julieta Gonzales-Springer – sopran, instrumenty perkusyjne
Marcin Armański – pozytyw szkatulny, wirginał
23 lipca, 19.00, Celestat
Aleksandra Zamojska – sopran
Aleksandra Owczarek – skrzypce barokowe
Paulina Tkaczyk-Cichoń – klawesyn
29 lipca, 19.00, Collegium Novum UJ
„Balladyny i romansidła” – w 200. rocznicę wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza
Wojciech Parchem – tenor
Dagmara Dudzińska – fortepian
30 lipca, 19.00, Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach
Bach, Brahms, Chopin
Kyohei Sorita – fortepian
23. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” – od 16 do 31 lipca krakowskimi ulicami włada taniec. 23. edycja Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza” to lubiane w Krakowie wydarzenie, podczas którego prezentowane są widowiskowe pokazy tańców dworskich. Program festiwalu zawiera występy na Rynku Głównym, a także serię pokazów tanecznych w ramach cyklu „Kraków tańcem malowany”, prezentowanych w przestrzeni miejskiej.
23 lipca na Rynku Głównym zostanie zaprezentowany spektakl Baletu Cracovia Danza pt. „Pan Molier prosi do tańca” przygotowany specjalnie z okazji Roku Moliera na świecie. Będzie to przekrój choreografii, które powstały do komedii-baletów Moliera: „Mieszczanin Szlachcicem”, „Chory z urojenia” czy „Małżeństwo z musu”. W tym wydarzeniu oprocz zawodowych artystów wezmą także udział uczniowie państwowych szkół baletowych. Tego samego dnia o godz. 21.30 na Rynku Głównym wszyscy zgromadzeni będą mieli okazję wspólnie zatańczyć poloneza – „Polonez łączy” zostanie poprowadzony przez Romanę Agnel, polską tancerkę, choreografkę i historyk sztuki.