Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Kolejny, wakacyjny tydzień w Krakowie przyniesie mnóstwo ciekawych wydarzeń. Widowiskowe pokazy tańców dworskich w ramach 23. Festiwalu „Cracovia Danza”, wspólne tańczenie poloneza, a także coś dla miłośników muzyki klasycznej, czyli 18. Festiwal Muzyki Polskiej. To nie wszystko! XII Krakowskie Miniatury Teatralne na Scenie NCK pozwolą nam natomiast poznać najlepsze polskie spektakle teatralne.

 XII Krakowskie Miniatury Teatralne to okazja by obejrzeć najlepsze polskie spektakle teatralne

Kino na tarasie – w kinie Agrafka ciąg dalszy 19. Wakacyjnych Podróży Filmowych. Kolejny tydzień filmowych przygód w ramach Kina na Tarasie tym razem odbędzie się pod hasłem „Filmy z Północy”. Podczas tego tygodnia zobaczymy m.in. obraz „Barany. Islandzka opowieść”, w którym Grímur Hákonarson w scenerii dalekiej Północy snuje opowieść o braciach mieszkających na odludziu i prowadzących dwie rywalizujące ze sobą hodowle islandzkich owiec.

22 lipca rozpocznie się przegląd, podczas którego przeniesiemy się z zimnej, surowej Północy do rozgrzanych słońcem Włoch. Włoskie Wakacje to prezentacja filmów słonecznej Italii. Będziemy mieli okazję obejrzeć takie filmy jak „Superbohaterowie”, „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz „Chiara”.

Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godz. 21.30, a cena biletu wynosi 15 zł. W razie niepogody widzowie będą mogli przenieść się do sal kina Agrafka.

18 lipca – „Daleko od Reykjaviku”

19 lipca – „Barany. Islandzka opowieść”

20 lipca – „Jeźdźcy sprawiedliwości”

21 lipca – „W co grają ludzie”

22 lipca – „Superbohaterowie”

23 lipca – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”

24 lipca – „Chiara”

XII Krakowskie Miniatury Teatralne na Scenie NCK – od 18 do 24 lipca na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury miłośnicy teatru mogą obejrzeć znakomite spektakle teatralne.

19 lipca, 19.00, Scena NCK

„Friends – the musical parody” – Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

22 lipca, 19.00, Scena NCK

„To wiem na pewno” – Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie

23 lipca, 19.00, Scena NCK

„Nieostrość widzenia – Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego w Warszawie

24 lipca, 19.00, Scena NCK

„Thrill me. Historia Leopolda i Loeba. Libretto, teksty utworów i muzyka: Stephen Dolginoff” – Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

18. Festiwal Muzyki Polskiej – propozycja dla miłośników muzyki klasycznej. Festiwal jest bardzo dobrze znany melomanom – pierwsza edycja odbyła się już w 2005 r. Podczas tegorocznego festiwalu będziemy mogli wziąć udział m.in. w koncertach prezentujących muzykę Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego i Wojciecha Kilara, usłyszeć muzykę średniowieczną i renesansową oraz najpiękniejsze polonezy przełomu XVIII i XIX wieku.

22 lipca, 19.00, Kościół Świętego Krzyża

„Średniowiecze@Renesans”

Julieta Gonzales-Springer – sopran, instrumenty perkusyjne

Marcin Armański – pozytyw szkatulny, wirginał

23 lipca, 19.00, Celestat

Aleksandra Zamojska – sopran

Aleksandra Owczarek – skrzypce barokowe

Paulina Tkaczyk-Cichoń – klawesyn

29 lipca, 19.00, Collegium Novum UJ

„Balladyny i romansidła” – w 200. rocznicę wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza

Wojciech Parchem – tenor

Dagmara Dudzińska – fortepian

30 lipca, 19.00, Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach

Bach, Brahms, Chopin

Kyohei Sorita – fortepian

23. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” – od 16 do 31 lipca krakowskimi ulicami włada taniec. 23. edycja Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza” to lubiane w Krakowie wydarzenie, podczas którego prezentowane są widowiskowe pokazy tańców dworskich. Program festiwalu zawiera występy na Rynku Głównym, a także serię pokazów tanecznych w ramach cyklu „Kraków tańcem malowany”, prezentowanych w przestrzeni miejskiej.

23 lipca na Rynku Głównym zostanie zaprezentowany spektakl Baletu Cracovia Danza pt. „Pan Molier prosi do tańca” przygotowany specjalnie z okazji Roku Moliera na świecie. Będzie to przekrój choreografii, które powstały do komedii-baletów Moliera: „Mieszczanin Szlachcicem”, „Chory z urojenia” czy „Małżeństwo z musu”. W tym wydarzeniu oprocz zawodowych artystów wezmą także udział uczniowie państwowych szkół baletowych. Tego samego dnia o godz. 21.30 na Rynku Głównym wszyscy zgromadzeni będą mieli okazję wspólnie zatańczyć poloneza – „Polonez łączy” zostanie poprowadzony przez Romanę Agnel, polską tancerkę, choreografkę i historyk sztuki.

Źródła: UM Kraków