Na corocznym jarmarku organizowanym przez Krakowską Kongregację Kupiecką pojawią się przedsiębiorcy nie tylko z Polski, ale także Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Na 97 stoiskach rozstawionych na Rynku Głównym można kupić ciasta, słodycze, wędliny, sery, kiełbasy, chleby. Pojawiły się świąteczne upominki i dekoracje. Nie zabraknie ręcznie malowanych bombek, ozdób choinkowych, stroików, szopek, świec z wosku. Można kupić ręcznie haftowane narzuty i obrusy, wyroby ceramiczne, z drewna, wełny i filcu, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki z Krakowa, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, wyroby skórzane, regionalne kożuchy.
Na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawiła się drewniana szopka, którą wykonał Józef Lasik, rzeźbiarz i twórca ludowy pochodzący ze Stryszawy. Na Rynku stanęła kuźnia, w której będą się odbywać pokazy kowalstwa. Będzie tu można zamówić np. podkowę ze swoim imieniem.
Tradycją Jarmarku Bożonarodzeniowego jest to, że organizatorzy udostępniają Urzędowi Miasta Krakowa kilka bezpłatnych stoisk. W tym roku jest ich pięć. Trzy zostały przeznaczone dla organizacji ukraińskich, m.in. z Kijowa i Lwowa. W dwóch swoje świąteczne wyroby prezentują instytucje charytatywne, m.in. Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Polski Związek Głuchych, Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół Klika, Fundacja Pomoc Krakowskiemu Hospicjum św. Łazarza.
Tegorocznemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu towarzyszyć będzie wiele imprez kulturalnych. 27 listopada odbędzie się koncert chóru Jaszczury, a 30 listopada wielka zabawa andrzejkowa. Na sobotę 2 grudnia zaplanowano uroczyste włączenie iluminacji drzewka świątecznego. Informacje na temat jarmarku i pełny program są dostępne na stronie: kongregacja-kupiecka.com.pl.