Konsultacje mają formę spotkań warsztatowo-informacyjnych – 12 stycznia odbyło się spotkanie dla krakowskich organizacji pozarządowych (NGO), a 17 stycznia odbędzie się dla mieszkańców. Od 12 stycznia jest także dostępny formularz konsultacyjny (w formie ankiety elektronicznej lub papierowej).
Konsultacje przeznaczone są dla mieszkańców Krakowa oraz dla krakowskich organizacji pozarządowych. Wszystkie spotkania konsultacyjne odbywać się w trybie stacjonarnym.
Cel konsultacji
Konsultacje mają na celu poznanie potrzeb i opinii mieszkańców oraz krakowskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w zakresie rozwoju zrównoważonego transportu w mieście. Wnioski wypracowane podczas konsultacji będą podstawą do przygotowania Krakowskiego Panelu Transportowego i wyznaczą kierunek zagadnień priorytetowych, które zostaną poruszone w części edukacyjnej panelu.
Przedmiot konsultacji
W czasie konsultacji uczestnicy odpowiedzą na pytania:
- Jak Miasto Kraków i mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu?
- W jaki sposób możemy optymalizować przemieszczanie się po mieście?
- W jaki sposób powinno zapewniać się miejsca parkingowe w mieście?
- W jaki sposób możemy zmniejszyć emisję z transportu i zarządzać ruchem pojazdów na terenie Krakowa po domknięciu obwodnicy autostradowej?
Terminy i miejsce konsultacji:
Spotkanie dla mieszkańców
17 stycznia, godz. 18.00–19.30
Centrum Obywatelskie
ul. Reymonta 20 (budynek Stadionu Miejskiego im. H. Reymana), I piętro, pok. 39
Jak dołączyć?
Wcześniejsze zapisy nie są wymagane – wystarczy przyjść na spotkanie.
Kontakt do organizatorów
Fundacja Pole Dialogu
tel.: 737 332 271
Fundacja Optimum Pareto
tel.: 785 628 198
Konsultacje społeczne są prowadzone zgodnie z uchwałą nr CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z 26 września 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Do udziału w konsultacjach zapraszają: Fundacje Optimum Pareto i Pole Dialogu, operator Krakowskiego Panelu Transportowego, we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.