Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

23 lipca o godz. 12.00 czekają nas wielkie sportowe emocje. W krakowskiej Tauron Arenie wystąpi pierwsza rakieta świata – Iga Świątek. W charytatywnym meczu na rzecz Ukrainy wezmą udział również: Agnieszka Radwańska, Martyn Pawelski i Serhij Stachowski. Gośćmi specjalnymi będą natomiast: Elina Svitolina i Andrij Szewczenko. Pierwsza pula biletów wyprzedała się w niecałą godzinę. Kolejna zostanie oddana do sprzedaży 11 lipca.

Pierwsza pula biletów na mecz charytatywny Igi Świątek rozeszła się błyskawicznie - druga trafi do sprzedaży 11 lipca

30 czerwca do sprzedaży trafiło 10 tysięcy sztuk biletów, kolejne 5 tysięcy będzie dostępnych od 11 lipca. Całość środków pozyskanych ze sprzedaży biletów na mecz pokazowy zostanie przeznaczona na wsparcie dzieci i nastolatków z Ukrainy za pośrednictwem fundacji Eliny Svitoliny, United 24 oraz UNICEF Polska.

Podczas wydarzenia możemy spodziewać się niezapomnianych emocji. Iga Świątek w parze z Martynem Pawelskim zmierzą się w meczu miksta z Agnieszką Radwańską i Serhijem Stachowskim. Martyn Pawelski, z którym na korcie zobaczymy Igę, to 17-letni zawodnik Górnika Bytom, uznawany za jeden z największy talentów tenisa juniorów. Miłośnicy białego sportu mogli obserwować jego grę, kiedy jako 12-latek wygrał w Paryżu prestiżowy turniej Longines Futures Tennis Aces. Po drugiej stronie kortu zagra wybitna polska tenisistka – Agnieszka Radwańska – finalistka Wimbledonu 2012, wiceliderka rankingu WTA. Wraz z Radwańską w parze wystąpi Serhij Stachowski – ukraiński tenisista, reprezentant kraju w Pucharze Davisa oraz londyński olimpijczyk z 2012 r.

– Mam nadzieję, że zobaczymy się licznie w Krakowie, aby okazać solidarność Ukrainie i poprzez sport wspólnie, realnie pomóc dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną za naszą wschodnią granicą. Cały dochód ze sprzedaży biletów, którą właśnie rozpoczęliśmy, zostanie przekazany trzem organizacjom, między innymi oficjalnemu funduszowi pomocowemu Ukrainy United 24 na pomoc medyczną niesioną dzieciom w szpitalach na terenie Ukrainy – mówi Iga Świątek.

Ogromną gratką dla fanów tenisa będzie kolejny mecz, w ramach którego Iga Świątek skrzyżuje rakietę z Agnieszką Radwańską. Dwie najlepsze, polskie tenisistki zagrają singla, a sędziować będzie Elina Svitolina. Podczas wydarzenia pojawi się także gość specjalny, czyli były ukraiński piłkarz – Andrij Szewczenko – pierwszy Ukrainiec, który wygrał Ligę Mistrzów z A.C Milanem, zdobywca Złotej Piłki w 2004 r. i zdobywca Superpucharu Europy w 2003 r.

– To będzie wyjątkowe wydarzenie. Takiego nigdy dotąd nie było – mówi Agnieszka Radwańska. – Wojna na Ukrainie zmobilizowała nas wszystkich, byśmy wsparli ofiary oraz instytucje, które dzięki swoim działaniom zmniejszają tragedię, jaka towarzyszy wojnie. Jestem zaszczycona, że będę tego dnia z tak wspaniałymi koleżankami i kolegami z kortu grać w słusznej sprawie. Siła sportu teraz nabiera jeszcze większego znaczenia. Teraz jesteśmy razem dla Ukrainy.

Iga Świątek jest zarówno inicjatorką, jak i autorką pomysłu charytatywnego meczu pokazowego. Wydarzenie współorganizuje wraz ze swoim zespołem oraz agencją Event-factory. Głównym sponsorem meczu jest firma PZU, a gospodarzem wydarzenia zostało Miasto Kraków.

– Jako Miasto Kraków jesteśmy dumnym gospodarzem tego wydarzenia. Dzięki zaangażowaniu miłośników sportu, a wiem, że w Krakowie jest ich sporo, wesprzemy dzieci, których spokojne życie przerwało okrucieństwo wojny w Ukrainie. Kibicując w Tauron Arenie Kraków, będziemy równocześnie pomagać – komentuje prezydent Majchrowski.

Ceny biletów zależne są od wybranego sektora: rząd A: od 180 do 200 złotych; rząd B: 180 złotych; rząd C: 110 złotych. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie TVP Sport i TVP oraz na stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Bilety można będzie kupić od 11 lipca za pośrednictwem strony www.igaswiatek.pl, skąd serwis przekieruje nas bezpośrednio do dystrybutora, czyli firmy Ticket Master.

Źródła: UM Kraków