Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Nauka dworskiego tańca to warsztatowa część bardzo ciekawej imprezy, która zaczyna się 16 lipca w Krakowie. Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza odbywa się już po raz 23. Wiodącym tematem tegorocznej edycji jest balet-komedia. To prawdziwa gratka dla miłośników tańca. Będzie można obejrzeć przygotowane z wielkim rozmachem widowiska. Impreza potrwa dwa tygodnie.

Festiwal Tańców Dworskich rozpoczyna się w Krakowie 16 lipca i potrwa przez dwa tygodnie

Zamiarem organizatorów festiwalu jest popularyzacja kultury tanecznej Krakowa, Polski i całego świata. Impreza rozpocznie się 16 lipca na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przedstawieniem ,,Szachy” na podstawie poematu Jana Kochanowskiego. Publiczność obejrzy pokazy także m.in. w Ogrodzie Botanicznym, w Muzeum Książąt Czartoryskich i na Rynku Głównym.

Z kolei 23 lipca na Rynku Głównym zostanie zaprezentowany najnowszy spektakl baletu Cracovia Danza – „Pan Molier prosi do tańca” przygotowany specjalnie z okazji trwającego na świecie Roku Moliera. Sztuka miała swoją premierę już w czerwcu i została przyjęła z entuzjazmem przez publiczność i krytykę.

Wieczorem, jedną z głównych atrakcji będzie tradycyjny polonez poprowadzony przez Romanę Agnel, dyrektor naczelną i artystyczną Baletu „Cracovia Danza” oraz tancerzy Baletu „Cracovia Danza” dla publiczności zgromadzonej na płycie krakowskiego rynku.

Tradycją Festiwalu Tańców Dworskich jest cykl „Kraków tańcem malowany”. Podczas tegorocznej edycji zostaną zaprezentowane dwa nowe pokazy, w których za pośrednictwem tańca, artyści opowiedzą o najpiękniejszych krakowskich dziełach sztuki. 27 lipca w Ogrodzie Botanicznym UJ zostanie przedstawiony spektakl „Magiczne ogrody”, a 29 lipca w Muzeum Książąt Czartoryskich – „La Fortuna. Dama z łasiczką”.

23. Festiwal Tańców Dworskich to nie tylko spektakle, ale także bogata oferta warsztatowa, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla seniorów. Warsztaty ,Kraków tańczy pod Wawelem odbędą się w dniach 18–22 lipca od godz. 10.00 na boisku na Placu na Groblach 7.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wymagane jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Więcej informacji na stronie.

Źródła: UM Kraków