Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Propozycja dla wszystkich aktywnych krakowian! Właśnie rusza Akademia Aktywnego Mieszkańca, która pozwoli dowiedzieć się więcej o możliwościach wzięcia udziału w działaniach samorządowych i społecznych. Zajęcia będą prowadzone zarówno w formie wykładów, jak i warsztatów. Urząd Miasta Krakowa już po raz trzeci zaprasza do uczestnictwa w Akademii.

Akademia Aktywnego Mieszkańca to cykl warsztatów prowadzonych przez ekspertów, czyli osoby, które na co dzień aktywnie działają w omawianym przez siebie temacie

Akademia Aktywnego Mieszkańca to cykl warsztatów prowadzonych przez ekspertów, czyli osoby, które na co dzień aktywnie działają w omawianym przez siebie temacie. Podczas spotkań uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności, które pomogą budować dobre relacje z sąsiadami, realizować wspólne wydarzenia, a także skutecznie aplikować o fundusze i granty.

Absolwent AAM nabywa szereg umiejętności, takich jak: identyfikowanie problemów lokalnych, rozwinięcie kompetencji społecznych, współtworzenie i wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności, docieranie do grupy odbiorców, wiedza na temat odpowiednich wydziałów Urzędu Miasta Krakowa, z którymi może nawiązać współpracę, by zwiększyć grupę odbiorców swoich działań czy zaprezentowanie mieszkańcom możliwości płynących ze współpracy z samorządem.

Akademia Aktywnego Mieszkańca to także nauka prowadzenia dialogu z samorządem i przygotowywania wniosków do budżetu obywatelskiego. Uzyskane podczas warsztatów kompetencje pomogą uczestnikowi stać się liderem lokalnej społeczności.

Jak przebiega Akademia i co obejmuje?

Zajęcia w ramach AAM obejmują 15 spotkań, w blokach tematycznych. Wymogiem otrzymania dyplomu ukończenia Akademii Aktywnego Mieszkańca w roku 2023 jest obecność na co najmniej 8 spotkaniach oraz wykazanie się zdobytą wiedzą poprzez przygotowanie planu działania w swoim sąsiedztwie przy pomocy narzędzi partycypacyjnych lub przygotowanie projektu wydarzenia aktywizującego osoby z sąsiedztwa.

Absolwenci AAM z dyplomem mogą kontynuować swoją współpracę z Urzędem Miasta Krakowa jako Ambasador Lokalnej Partycypacji na zasadach określonych odrębnym regulaminem.

Warsztaty będą odbywać się od maja do czerwca oraz od września do października w każdą środę w godzinach 17.30-19.30 w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych przy ul. Zabłocie 22.

Źródła: Strefa Miast