Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Krakowianie będą mogli szczerze opowiedzieć, co im leży na sercu i zgłosić swoje pomysły, które mogą usprawnić działanie miasta. 21 marca o godz. 17.30, w magistracie przy pl. Wszystkich Świętych 3-4, odbędzie się pierwsze spotkanie dotyczące potrzeb i oczekiwań mieszkańców w ramach akcji „Porozmawiajmy o Krakowie... – w dzielnicach I–VII”.

Krakowianie będą mogli szczerze opowiedzieć, co im leży na sercu i zgłosić swoje pomysły

W trakcie spotkań zostaną omówione wyniki ankiet, które mieszkańcy siedmiu dzielnic Krakowa – Starego Miasta, Grzegórzek, Prądnika Czerwonego, Prądnika Białego, Krowodrzy, Bronowic i Zwierzyńca – mogli wypełniać do 3 marca. Jej celem było zebranie potrzeb oraz pomysłów na dalszy zrównoważony rozwój miasta.

– Od ubiegłego roku systematycznie spotykamy się z mieszkańcami wszystkich dzielnic Krakowa, teraz przyszła pora na to, by spotkać się z mieszkańcami dzielnic od pierwszej do siódmej: chodzi nam o Stare Miasto, ale nie tylko – mówi Andrzej Kulig, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

Możliwość przedstawienia swoich problemów i bolączek dotyczących funkcjonowania miasta, będą mieli także krakowianie z kilku innych dzielnic. Badanie jest kontynuacją akcji przeprowadzonej już w dzielnicach Nowej Huty i Podgórza.

– Krowodrza, Śródmieście, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Zwierzyniec – dodaje Jerzy Muzyk, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa. – Jest dla nas ważne, żeby rozmawiać z mieszkańcami o tych problemach, które szczególnie ich interesują.

W spotkaniach wezmą udział zastępcy prezydenta Krakowa: Jerzy Muzyk i Andrzej Kulig, a także dyrektorzy wybranych komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych.

– To są bardzo ciekawe spotkania, bardzo twórcze, choć czasami burzliwe, – komentuje Andrzej Kulig – dlatego, że służą także temu, by mieszkańcy mogli wyartykułować wszystkie swoje problemy, bolączki czy lęki, a naszą rolą jako gospodarzy miasta jest wsłuchanie się w te wszystkie obawy.

Harmonogram spotkań

Na spotkaniach będą poruszane m.in. takie tematy jak: zieleń i transport, parkingi czy plany miejscowe.

– To są tematy bardzo istotne dla mieszkańców i uważamy, że w takich bezpośrednich kontaktach jesteśmy w stanie zupełnie inaczej spojrzeć na rzeczy, które są istotne dla mieszkańców, dlatego, że one dotyczą życia i funkcjonowania w mieście – zauważa Jerzy Muzyk.

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 17.30.

● Dzielnica I Stare Miasto – 21 marca, magistrat, sala Kupiecka, pl. Wszystkich Świętych 3-4

● Dzielnica II Grzegórzki – 28 marca, XIII Liceum Ogólnokształcące, ul. Sądowa 4

● Dzielnica III Prądnik Czerwony – 4 kwietnia, Szkoła Podstawowa nr 64, ul. Sadzawki 1

Więcej szczegółów oraz harmonogram spotkań w pozostałych dzielnicach na stronie internetowej obywatelski.krakow.pl.

Źródła: Strefa Miast