Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Od 22 września do 6 października potrwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2023 w Krakowie. Głosować można przez internet albo stacjonarnie w 179 punktach na terenie całego miasta.

Mieszkańcy Krakowa już po raz dziesiąty wybierają projekty w ramach budżetu obywatelskiego

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w Krakowie już po raz 10. W tym roku zgłoszonych zostało 715 projektów: 155 ogólnomiejskich i 560 dzielnicowych. Na ich realizację zaplanowano sumę 38 mln zł.

Jak zawsze wielkim powodzeniem cieszą się pomysły związane z zielenią i rekreacją. Powiększenie parku Stacja-Wisła, rozwój terenów zielonych w Bronowicach, obsadzenie wiosennymi roślinami cebulowymi i kwitnącymi krzewami podwórek, skwerów i ciągów komunikacyjnych na terenie pięciu nowohuckich dzielnic to niektóre z nich. Ale są i inne propozycje, w tym wiele dotyczy organizacji turniejów sportowych. Krakowianie widzą też potrzebę rewitalizacji kopca Wandy, upamiętnienia Bronisława Cieślaka i utworzenia Orkiestry Pasjonatów Muzyki składającej się z muzyków amatorów.

Głosować będzie można online poprzez platformę internetową: budzet.krakow.pl albo osobiście, wypełniając kartę do głosowania w jednym ze 179 stacjonarnych punktów do głosowania. Jak co roku będą się mieścić w miejskich bibliotekach, domach kultury, szkołach, klubach sportowych, siedzibach rad dzielnic. Harmonogram dni i godzin, w których punkty będą otwarte, znajdziemy na stronie: bip.krakow.pl.

Podczas głosowania należy wybrać trzy projekty ogólnomiejskie oraz trzy dzielnicowe. Osoba głosująca wybiera, które z trzech pomysłów w każdej kategorii są najważniejsze, a następnie przyznaje każdemu od jednego do trzech punktów. Najważniejszy ma być pomysł najwyżej oceniany. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi 30 października, a projektów zatwierdzonych do realizacji do 15 listopada.

Źródła: Strefa Miast