Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Na czas wakacji wejście do Barbakanu zamieniło się we wrota do wehikułu czasu. Turnieje rycerskie, dawne rzemiosła, koncerty muzyki średniowiecznej – wszystkie te wydarzenia odbywają się w ramach tegorocznej edycji akcji „Średniowiecze da się lubić”, która potrwa do końca sierpnia. Dotychczas mogliśmy uczestniczyć w wielu atrakcjach, a kolejne wciąż przed nami!

Walki rycerskie zawsze przyciągają wielu widzów - jak przed wiekami

Kolejny raz w okresie wakacji Muzeum Krakowa rozpoczęło akcję, która ma przybliżyć fascynującą historię średniowiecznego Krakowa. W każdą wakacyjną sobotę w Barbakanie odbywają się liczne wydarzenia kulturalno-edukacyjne, które obejmują m.in. prezentację grup rekonstrukcyjnych, walki rycerskie, pokazy uzbrojenia, koncerty muzyki średniowiecznej, wykłady dotyczące dawnych instrumentów czy gry terenowe związane z historią miasta i jego legendami.

Uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach i pokazach krakowskich rzemiosł, sprawdzić się w tańcach średniowiecznych, a także obejrzeć interaktywne spektakle i przedstawienia. 23 lipca, w najbliższą sobotę, organizatorzy zapraszają do Barbakanu m.in. na średniowieczny kukiełkowy teatr kuglarski dla całej rodziny z częścią warsztatową oraz koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu Żniwa.

Oprócz sobotnich atrakcji, akcja „Średniowiecze da się lubić” obejmuje także niedzielne spotkania w Celestacie – oddziale Muzeum Krakowa. Odbywają się tutaj wykłady naukowe i prelekcje ekspertów z różnych dziedzin okresu średniowiecza w Krakowie.

W minione weekendy mogliśmy uczestniczyć m.in. w interaktywnym spektaklu dla publiczności „Smok Wawelski – historia prawdziwa” – historia pojawienia się smoka od narodzin z jajka do nabycia miana Wawelskiego; spacerze z Anną Warzechą „Średniowieczny Kraków, którego nie ma” czy w wykładzie Jakuba Jastrzębskiego „Neo-gotyk czyli jak budowano średniowieczny Kraków w XIX wieku”.

Program wykładów w Celestacie i sobotnich wydarzeń dostępny tutaj.

Cena:

Bilet normalny 14 zł

Bilet ulgowy 10 zł

Bilet grupowy 10 zł

Bilet grupowy ulgowy 9 zł

Bilet rodzinny 28 zł

Bilet upoważnia do zwiedzania dodatkowo Murów Obronnych oraz wystawy w oddziale Celestat „Krakowskie Bractwo Kurkowe i obronność miejska” (Trasa Obronności) w ciągu 7 dni od daty jego zakupu.

Źródła: UM Kraków