Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie ogłasza aukcję na oddanie osobom fizycznym miejsc pod budowę grobów murowanych na trzech krakowskich cmentarzach: Rakowickim, Podgórskim i Grębałów. Licytacja odbędzie się 7 lutego o godz. 13.00 w Biurze Obsługi Cmentarza Prądnik Czerwony przy ul. Powstańców 48.

Na aukcję wystawiono łącznie 19 miejsc pod budowę grobów murowanych na trzech komunalnych nekropoliach w Krakowie.

Na aukcję wystawiono łącznie 19 miejsc pod budowę grobów murowanych na trzech komunalnych nekropoliach w Krakowie. 10 z nich jest na cmentarzu Rakowickim, pięć na cmentarzu Grębałów i cztery na cmentarzu Podgórskim.

W licytacji mogą wziąć udział osoby fizyczne, które do 6 lutego (do godz. 9.00) dokonają stosownych formalności. Należy złożyć oświadczenia o zapoznaniu się z zasadami aukcji, wzorem umowy i stanem przedmiotu aukcji. Trzeba także oświadczyć, że nie kupiło się wcześniej miejsca pod budowę grobu murowanego lub piwnicy grobu murowanego na cmentarzach komunalnych w Krakowie w drodze aukcji/przetargu.

Na koniec należy wpłacić wadium w wysokości 2 tys. zł. Można to zrobić do 6 lutego gotówką w kasie Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie przy ul. Rakowickiej 26 lub przelewem na rachunek bankowy organizatora aukcji: Bank PKO Bank Polski SA 08 1020 2892 0000 5602 0757 2516.

Jedna osoba fizyczna może brać udział w licytacji kilku miejsc. Musi tylko podać ich lokalizacje i wpłacić wielokrotność wadium – odrębne dla każdego miejsca. Jeśli jednak danej osobie zostanie udzielone przebicie któregokolwiek z licytowanych miejsc, licytowanie pozostałych miejsc nie zostanie przyjęte. Jednorazowe postąpienie (przebicie ceny) nie może być niższe niż 500 zł.

Wylicytowanie miejsca uprawnia do zawarcia w terminie 7 dni od daty licytacji umowy na użytkowanie minimum przez 50 lat gruntu pod grób murowany. Równocześnie trzeba wnieść aktualnie obowiązującą w ZCK opłatę. Wynosi ona 7991 zł za zagwarantowanie użytkowania gruntu pod grób murowany na 50 lat albo 14 tys. zł za zagwarantowanie tego samego na 99 lat.

Zasady aukcji zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Krakowa oraz Zarządu Cmentarzy Komunalnych, a także na stronie: www.zck-krakow.pl. Pracownicy wskazują na cmentarzach miejsca przeznaczone do aukcji w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30–14. 30.

Źródła: Strefa Miast
Tags:
  • cmentarz