Bieg Walentynkowy to największe wydarzenie w Polsce skierowane do wszystkich zakochanych – nie tylko w bieganiu. Uczestnicy mają do pokonania wyjątkową trasę w kształcie serca, która wiedzie m.in. ścieżkami Parku im. Henryka Jordana w Krakowie wśród popiersi wielu zasłużonych polskich bohaterów narodowych.
– Co roku biorą w nim udział osoby w najróżniejszym wieku, zakochani, single i całe grupy biegowe. Razem tworzymy jedną kolorową grupę, która tego jednego dnia w lutym rozwesela centrum Krakowa – mówi Rafał Oświęcimka, prezes Stowarzyszenia ITMBW.
Rzadko spotykana jest także formuła biegu w kategorii „Pary”, gdzie każda para biegnie, będąc złączona specjalną opaską, co powoduje, że jest to jeden z najbardziej radosnych i „uśmiechniętych” biegów w Polsce.
– Nieodmiennie naszym celem jest propagowanie aktywności sportowej wśród mieszkańców Krakowa. Bieg Walentynkowy ma jednak niecodzienny charakter. Jest niebanalnym sposobem na spędzenie święta zakochanych dla wielu ludzi – dodaje Oświęcimka.
Bieg i zabawa walentynkowa w jednym
Bieg Walentynkowy jest nie tylko konkurencją sportową dla wszystkich biegaczy amatorów, ale także zabawą walentynkową. Celem jest przebiegnięcie 5 km w pojedynkę lub w parze. Limit czasu wynosi 50 min.
Podczas biegu na wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji: konkursy z nagrodami w tym na najciekawsze przebranie walentynkowe, pamiątkowy medal i tradycyjna wuzetka, a także doskonała zabawa.
Bieg Walentynkowy – wyzwanie dla biegaczy amatorów
Bieg Walentynkowy organizowany przez ITMBW zachęca do udziału najszybszych biegaczy w Krakowie. Ustanawiają oni kolejne rekordy życiowe i rekordy trasy. Od wielu lat stał się sprawdzianem formy na początek sezonu biegowego.
Nagrody dla najszybszych biegaczy rozdawane są w kilku kategoriach: pań i panów w konkurencji dla singli, a także najszybszych par i małżeństw w konkurencji dla par. Co roku na podium stają najszybsi biegacze w Krakowie. W tej edycji Bartosz Zając i Paulina Gaj po raz trzeci będą bronić tytułu najszybszej pary.
Bieg Walentynkowy cieszy się ogromną popularnością i to każdego roku. Podczas pierwszej edycji w 2016 roku, w biegu wzięło udział blisko 700 uczestników. W 2017 roku już ponad 1000 osób, a w latach 2018-2020 ok. 1300 osób.
Zapisy są przyjmowane na tej stronie.