Schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Rybnej, prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, ma więcej potrzeb niż możliwości. Właśnie dlatego tak ważne jest wsparcie czworonogów w tym trudnym, zimowym czasie. Mimo trzaskającego mrozu, możemy rozgrzać psie i kocie serca oraz napełnić ich brzuchy w tegorocznej zbiórce „MikoMIAUki, MikoHAUki – przygarnij lub nakarm”. To już piąta edycja tej akcji.
– Zbiórka „MikoMIAUki, MikoHAUki – przygarnij lub nakarm”, której jestem organizatorem, jest znakomitą okazją, by zrobić coś dobrego dla schroniskowych bezdomniaków – mówi Artur Buszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa.
Uczestnicy mogą sami wybrać rodzaj pomocy, jakiej chcą udzielić.
– Oczywiście zwierzęta potrzebują przede wszystkim domu i poczucia bezpieczeństwa, dlatego najmocniej zachęcamy do adopcji. Przygarnij psa lub kota ze schroniska, a zdobędziesz największego przyjaciela! – przekonuje Artur Buszek i dodaje, że na tegorocznych plakatach zachęcających do zbiórki są zdjęcia kotki Rozalii i pieska Akiry, prawdziwych przedstawicieli swoich bezdomnych współtowarzyszy z krakowskiego schroniska.
Często jednak, mimo najszczerszych chęci, nie możemy zwierzętom podarować domu. Ale dzięki akcji „MikoMIAUki, MikoHAUki – przygarnij lub nakarm” każdy może stać się Mikołajem i zapewnić zwierzętom godne życie w schronisku. Przede wszystkim podarować to, co najpotrzebniejsze – dobrej jakości karmę, ale również koce, ręczniki, zabawki i inne psie akcesoria.
– Czas przedświąteczny otwiera szerzej nasze serca i chętniej pomagamy czworonożnym przyjaciołom – dodaje Artur Buszek z nadzieją, że i tym razem krakowianie otworzą swoje serca na los czworonogów.
Do 15 grudnia w wyznaczonych punktach miasta, w szkołach i przedszkolach oraz w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4, są przyjmowane dary dla zwierzaków.
Miejsca zbiórki darów (od poniedziałku do piątku):
● pl. Wszystkich Świętych 3-4, Urząd Miasta Krakowa, gabinet Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, godz. 8.00–15.00
● al. Jana Pawła II 232, Nowohuckie Centrum Kultury, godz. 8.00–20.00
● ul. Kalwaryjska 9/15, Klub Sportowy Korona 1919, godz. 8.00–12.00 oraz godz. 15.00–18.00
● ul. Beskidzka 30, Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego, godz. 10.00–18.00
● ul. Na Kozłówce 25, Miejsce Aktywności Mieszkańców, godz. 16.00–20.00
Organizatorzy proszą o nieprzynoszenie kołder i poduszek z pierzem, dywanów, ani banerów. Pełna lista potrzeb znajduje się na stronie krakowskiego schroniska.