Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Program „Złota rączka dla seniora” skończył już trzy lata. W tym czasie z programu drobnych napraw dla emerytów skorzystało kilka tysięcy osób w Gdańsku. Trudno przecenić wartość tego projektu. Każdy wie, ile krwi może napsuć cieknący kran czy nieczynna spłuczka. Dotyczy to szczególnie osób starszych i samotnych...

Z usług złotej rączki w Gdańsku skorzystać mogą przede wszystkim osoby samotne, niesamodzielne lub schorowane w wieku 70+.

Z usług tytułowej złotej rączki skorzystać mogą przede wszystkim osoby samotne, niesamodzielne lub schorowane w wieku 70+. Bezpłatna pomoc adresowana jest do mieszkańców Gdańska i dotyczy drobnych napraw domowych. Usługa fachowca jest dla seniora bezpłatna, a koszt zakupu materiałów potrzebnych do naprawy jest pokrywany z budżetu projektu do wysokości 80 zł brutto. Po wsparcie złotej rączki jedna osoba może zwrócić się maksymalnie dwa razy w roku.

– Właśnie wystawiam zlecenie nr 1111 (stan na 22 grudnia), a według założeń umowy w mijającym roku mieliśmy wykonać 720 napraw. Przekroczyliśmy więc plan o 30 proc., co świadczy o tym, jak bardzo projekt był potrzebny – mówi Przemysław Pokój, koordynator programu „Złota rączka dla seniora”.

Dla porównania rok 2021 w projekcie zamknięto liczbą 896 zleceń.

„Złota rączka dla seniora”. Jakie usługi są dostępne?

W kolejności najczęściej wykonywane:

naprawy hydrauliczne: cieknące spłuczki, krany i zlewy, wymiana baterii

naprawy elektryczne: poluzowane kontakty i brak prądu w gniazdku, „prace na wysokościach” – naprawa oświetlenia w podwieszanych sufitach, wymiana żarówki

naprawy meblowe: zepsute bądź wyrwane zawiasy szafek kuchennych, mocowanie poluzowanych karniszy firankowych.

„Złota rączka dla seniora”. Jak skorzystać?

By poprosić fachowca o pomoc, wystarczy zadzwonić do GSS pod numer tel.: 881 703 096 i zgłosić problem. Zgłoszenia są przyjmowane w dni powszednie, w godzinach od 8 do 15.

Źródła: Strefa Miast
Tags:
  • seniorzy