Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Na Gdański Szlak Wodociągowy składają się dwa historyczne podziemne zbiorniki Stara Orunia i Stary Sobieski, a także zbiornik Kazimierz – nowoczesna wieża ciśnień z wyjątkowym tarasem widokowym.

Każdy ze zbiorników Gdańskiego Szlaku Wodociągowego zwiedza się z przewodnikiem.

Na odkrywanie tych niezwykłych miejsc zaprasza Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Każdy z obiektów na szlaku jest niepowtarzalny i zachwyca.

Zbiornik Orunia w Gdańsku Oruni to dom nietoperzy. Zwiedza się go, spacerując po pomostach na wodzie. Przy zbiorniku znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać niebanalną panoramę Gdańska i Żuław.

Zbiornik Sobieski w Gdańsku Wrzeszczu to prawdziwy podziemny labirynt. Można usłyszeć w nim najdłuższe echo! Do obejrzenia jest też wystawa, jak wyglądały toalety przez wieki i o wodzie w Gdańsku. Dla dzieci, młodzieży i całych rodzin przygotowano grę typu escape room.

Zbiornik Kazimierz to nowoczesna wieża ciśnień na Wyspie Sobieszewskiej. Jest tu taras widokowy, z którego można podziwiać Zatokę Gdańską i rezerwaty przyrody. Do dyspozycji gości są dwie nowe lunety obserwacyjne. Do obejrzenia jest też wystawa interaktywna o działaniu wieży ciśnień oraz wystawa o przyrodzie Wyspy Sobieszewskiej.

Każdy ze zbiorników Gdańskiego Szlaku Wodociągowego zwiedza się z przewodnikiem. W tym roku sezonowe wycieczki odbywają się od 2 maja w każdy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. Aby się na nie zapisać, wystarczy wejść na stronę internetową: www.szlak.gda.pl, wybrać zbiornik i termin, który nas interesuje, oraz zapłacić za bilet. Pojedynczy bilet wstępu kosztuje 20 zł za osobę. Za jeden wspólny bilet na wszystkie obiekty zapłacimy tylko 45 zł.

Źródła: Strefa Miast