Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Co zrobić, gdy świąteczne drzewko przestanie cieszyć i opada z niego coraz więcej igieł? W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak się go pozbyć. W Gdańsku bezpłatny odbiór choinek rozpoczął się 2 stycznia i potrwa do końca lutego.

Choinkę należy pozostawić obok altany śmietnikowej, pojemnika lub w miejscu, które wskaże administrator danego budynku

Choinkę należy pozostawić obok altany śmietnikowej, pojemnika lub w miejscu, które wskaże administrator danego budynku. Uważajmy tylko, by nie blokować dostępu do śmietników. Nigdy nie wyrzucajmy nawet małych drzewek bezpośrednio do pojemników na odpady bio (brązowych). To bardzo utrudnia odbieranie odpadów oraz pracę Zakładu Utylizacyjnego w Szadółkach! Mieszkańcy domów jednorodzinnych powinni zostawić choinki przed posesją w łatwo dostępnym miejscu.

Odbiór choinek w Gdańsku potrwa do 29 lutego i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Choinki nie mogą mieć już żadnych ozdób, nie powinny być pakowane w worki foliowe lub kartony. Z domów jednorodzinnych będą odbierane zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów bio. W budynkach wielorodzinnych zostaną zabrane wraz z odpadami zielonymi lub poprzez odrębne, specjalnie wyznaczone do tego celu, kursy. Dodatkowe informacje na stronie internetowej: www.czystemiasto.gdansk.pl.

Źródła: Strefa Miast