Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Dziś 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji przed rozpoczęciem Parady Niepodległości w Gdańsku będzie można otrzymać flagi Polski, Gdańska oraz biało-czerwone kotyliony.

Zatrzęsienie pięknych kotylionów i kokard przygotowali wolontariusze z gdańskich klubów seniora Motława ze Śródmieścia

Dla mieszkańców przygotowano 1,2 tys. biało-czerwonych flag, 600 flag Gdańska oraz 3 tys. kotylionów i kokard w barwach narodowych do wpięcia w połę płaszcza, kurtki. Będzie można je otrzymać bezpłatnie w piątek na Górze Gradowej i w sobotę na pl. Kobzdeja. W oba dni w akcji weźmie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, a w sobotę przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak i grono miejskich radnych.

Rozdawaniu flag i kotylionów towarzyszyć będzie prowadzona przez wolontariuszy zbiórka na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, które już od 40 lat towarzyszy u kresu życia ciężko chorym osobom dorosłym i dzieciom.

Zatrzęsienie pięknych kotylionów i kokard przygotowali wolontariusze z gdańskich klubów seniora Motława ze Śródmieścia, który od lat produkuje kotyliony na gdańską Paradę Niepodległości, a także debiutującego w tym roku klubu Rajska Panorama z Wrzeszcza Dolnego.

Gdzie po flagi?

• W sobotę, 11 listopada na pl. Kobzdeja, skąd wyruszy gdańska Parada Niepodległości. Początek wręczania flag ok. godz. 9.45.

Źródła: Strefa Miast