Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Dopłaty do zakupu mieszkania mogą otrzymać gdańszczanki i gdańszczanie z niepełnosprawnością. Warunek udziału w programie jest jeden: lokal musi być wolny od barier architektonicznych. Pieniądze można też dostać na zamianę mieszkania na lokum dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dopłaty do zakupu mieszkania mogą otrzymać gdańszczanki i gdańszczanie z niepełnosprawnością

Do udziału w programie "Samodzielność – Aktywność – Mobilność!" zachęca Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Akcja jest dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Beneficjentem może być osoba dorosła lub dziecko. W tym drugim przypadku o wsparcie wnioskuje opiekun niepełnosprawnego. Składanie wniosków odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia. Można to zrobić samodzielnie lub za pośrednictwem MOPR w Gdańsku, do 31 grudnia 2024 r. – kwota dotacji jest ograniczona, więc im szybciej, tym lepiej. Pośrednictwo MOPR oznacza wsparcie techniczne pracowników ośrodka przy wprowadzaniu wniosku do SOW na komputerze lub tablecie wnioskodawcy.

Pełną informacją służą zainteresowanym specjaliści Wydziału Rehabilitacji Społecznej, pod numerem tel. 58 320 53 42 (w godzinach pracy ośrodka). Więcej informacji oraz procedura dotycząca dofinansowania są na stronie internetowej MOPR. Szczegóły programu są dostępne też w witrynie PFRON.

Źródła: Strefa Miast