Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

W ciągu miesiąca w „autobusie SOS – pomoc” jeżdżącym po Gdańsku wydano ponad 4 tys. talerzy zupy i ponad 750 sztuk ciepłej odzieży. Ten sezon mobilnego wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności potrwa w mieście do 31 marca 2023 r.

Codziennie z oferty pomocowej „autobusu SOS korzysta w Gdańsku średnio 65 potrzebujących

Codziennie z oferty pomocowej „autobusu SOS” korzysta w Gdańsku średnio 65 potrzebujących. To przede wszystkim osoby dotknięte bezdomnością. Z różnych przyczyn nie chcą innej formy pomocy organizowanej przez miasto: miejsce w schronisku, pomoc finansowa, specjalistyczna czy udział w programie aktywizacji społecznej. Załoga wydaje im ciepłą zupę i odzież na zmianę. Na pokładzie autobusu jest też ratownik medyczny i pracownik socjalny. Ten ostatni stara się zmotywować potrzebujących do udziału w programie aktywacji społecznej.

„Autobus SOS” codziennie zaczyna trasę ok. godz. 20.15 na pętli autobusowej przy stacji SKM na Przymorzu; ok. godz. 21.15 na parkingu między rynkiem a komisariatem przy ul. Białej we Wrzeszczu; ok. godz. 22.15 w zatoce autobusowej przy kinie Krewetka w Gdańsku. Ostatni przystanek jest ok. godz. 23.00, obok noclegowni przy ul. Mostowej 1A.

Źródła: Strefa Miast
Tags:
  • bezdomni